4 kroki do finansowej niezależności

Zostałem niedawno zaproszony przez kolegów z lubelskiego Studenckiego Forum Business Centre Club na konferencję z zakresu niezależności finansowej. Na tym spotkaniu wystąpił pan Kamil Zbozień, z firmy Novision. Dla osoby nieobytej ze światem finansów jego wystąpienie na pewno zrobiło duże wrażenie. Jednak zauważyłem, że celem konferencji było zachęcenie uczestników do udziału w (tym razem płatnym) szkoleniu z niezależności finansowej. Jakkolwiek sama konferencja była dosyć ciekawa.

Pan Zbozień opierał sie często i nawiązywał do teorii i książek znanego wszystkim R.Kiyosakiego. Polecał również książę „Jednominutowy Milioner”. Każdy kto chce osiągnąc sukces i niezależnośc finansową powinien posiadać FUNDAMENT, na który składają się alfabet finansowy, odpowiedni kapitał i plan inwestycyjny.

Zwrócił też uwagę na kwestię, którą przyznam się, że ja pominąłem. Mianowicie o potrzebie wyznaczenia sobie i zapisaniu celów. Nie wystarczy mieć cel, aby go osiągnąć w życiu. Warto go zapisać i pamiętać o nim.

Na konferencji można było równiez poznać 4 kroki do finansowej niezależności. Są to:

1. Oszczędzamy zawsze pewien %.

2. Inwestujemy zaoszczędzone pieniądze.

3. Podwyższamy dochody.

4. Z każdej kwoty o którą wzrósł dochód oszczędzamy zawsze pewien %.

Znalazłem niedawno w internecie darmowego ebooka (17 stron) pt. „Niezależność Finansowa” (kliknij aby otworzyć), udostępnionego przez wydawnictwo Złote Myśli. Myślę że pasuje do omawianego wyżej tematu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *