4 kroki do finansowej niezależności

Zostałem niedawno zaproszony przez kolegów z lubelskiego Studenckiego Forum Business Centre Club na konferencję z zakresu niezależności finansowej. Na tym spotkaniu wystąpił pan Kamil Zbozień, z firmy Novision. Dla osoby nieobytej ze światem finansów jego wystąpienie na pewno zrobiło duże wrażenie. Jednak zauważyłem, że celem konferencji było zachęcenie uczestników do udziału w (tym razem płatnym) szkoleniu z niezależności finansowej. Jakkolwiek sama konferencja była dosyć ciekawa.

Pan Zbozień opierał sie często i nawiązywał do teorii i książek znanego wszystkim R.Kiyosakiego. Polecał również książę „Jednominutowy Milioner”. Każdy kto chce osiągnąc sukces i niezależnośc finansową powinien posiadać FUNDAMENT, na który składają się alfabet finansowy, odpowiedni kapitał i plan inwestycyjny.

Zwrócił też uwagę na kwestię, którą przyznam się, że ja pominąłem. Mianowicie o potrzebie wyznaczenia sobie i zapisaniu celów. Nie wystarczy mieć cel, aby go osiągnąć w życiu. Warto go zapisać i pamiętać o nim.

Na konferencji można było równiez poznać 4 kroki do finansowej niezależności. Są to:

1. Oszczędzamy zawsze pewien %.

2. Inwestujemy zaoszczędzone pieniądze.

3. Podwyższamy dochody.

4. Z każdej kwoty o którą wzrósł dochód oszczędzamy zawsze pewien %.

Znalazłem niedawno w internecie darmowego ebooka (17 stron) pt. „Niezależność Finansowa” (kliknij aby otworzyć), udostępnionego przez wydawnictwo Złote Myśli. Myślę że pasuje do omawianego wyżej tematu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *