Jak grać na giełdzie?

 

Grać? Pograć to Ty sobie możesz iść do kasyna. No chyba, że jesteś z tych co mówią, że wszystko w życiu jest grą – w takim wypadku możesz tu użyć tego słowa. Ale do rzeczy.

Jak zacząć?

Inwestowanie i spekulacje na GPW najlepiej zacząć od nauczenie się jak to się robi. Może to zaskakujące ale tak właśnie jest. Jeśli mam to wytłumaczyć w kilku zdaniach to się poddaję. Uważam, że tak się nie da i zrobiłbym Ci krzywdę. Najlepiej zrobisz patrząc na najlepszych i ucząc się od nich. Czasami ci najlepsi piszą książki, co możesz chytrze wykorzystać i niektóre z nich przeczytać.

Jak zarabiać szybko i dużo?

Nie da się. Zwiększając ryzyko też niewiele uzyskasz. Zasada mówiąca, że potencjalny zysk rośnie z ryzykiem sprawdza się w kasynie, ale na giełdzie papierów wartościowych sprawdza się myślenie i zimna krew.

Wymyślając tytuł tego artykułu specjalnie chciałem, by był taki jak większość spamowych, idiotycznych tekstów z obietnicą zrobienia z Ciebie milionera. Chodzi o mały element zaskoczenia i kontrastu.

Kogo/czego unikać w nauce inwestowania?

1. Tych, którzy co chwilę mówią pips to, pips tamto.

2. Tych, którzy opierają się głównie na analizie technicznej.

Z reguły to ci sami co w punkcie pierwszym. Zastanów się dlaczego analiza techniczna i fundamentalna maję takie a nie inne nazwy.

3. Ofert obiecujących duże zyski z day-tradingu.

Pomyśl o rozwoju firm, zmianie sytuacji w sektorach rynkowych, popularności marek, rozwoju sieci handlowych. Czy takie rzeczy zmieniają się jak w kalejdoskopie w ciągi dnia, czy może są efektem długotrwałych procesów?

Day-tradnig oparty jest na technicznej analizie zachowań spekulantów w ciągu małego wycinka dnia. Chcesz powierzyć swoje pieniądze chwilowym humorom tłumów? To bardzo ryzykowne.

4. Jakichkolwiek ofert oferujących szybki kurs, po którym masz zarabiać dużo i regularnie.

Nie istnieje coś takiego jak szybki zysk. Każdy kto zyskuje, wcześniej rozeznał się co i jak, poćwiczył, parę razy się potknął, potem zaczął powoli wychodzić na swoje. Jeśli koniecznie zależy Ci na szybkiej i dużej kasie, zacznij od skonstruowania perpetuum mobile. Powodzenia.

5. Kredytów

Kredy to interes, płatna usługa. Inwestycja Ci nie wyjdzie, a dług zostanie. Nie baw się tym, czego nie możesz stracić.

__________

Podsumowując, zarabianie pieniędzy na giełdzie papierów wartościowych nie jest łatwe, szybkie i dla każdego. Jeśli potrafisz robić dobrze coś innego, może powinieneś skupić się na zarabianiu właśnie na tym. Jeśli nieźle analizujesz pozycje firm i zachowania rynków, może właśnie GPW to jest to. Krótko mówiąc, rób to co potrafisz robić dobrze. Przynajmniej ja tak uważam.

źródło: www.cafekapitalista.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *