Kapitał początkowy dla Twojej firmy

Jest wiele dróg do tego by znaleźć kapitał początkowy dla własnej firmy:

  1. Pierwszą jest najłatwiejsza, ale i najmniej możesz dostać środków na rozpoczęcie działalności. Maksymalnie 6 krotne minimalne wynagrodzenie w danym województwie. Średnio 18 500. zł.

Są to środki z Powiatowego Urzędu Pracy. Procedura jest banalna. Wystarczy być zarejestrowanym jako bezrobotny i sprawdzić w regulaminie kilka szczegółów czy się kwalifikujesz by dostać dotację. Wniosek jest rozpatrywany w przeciągu 30 dni od złożenie. Pamiętaj jednak że, są co Urząd Pracy to inny regulamin. W jednym zechcą żebyś był zarejestrowany jako bezrobotny trzy miesiące w innym rok a jeszcze w innym wystarczy dzień wcześniej się zarejestrować i złożyć wniosek. Warunek jest JEDEN. Firma musi być ZAREJESTROWANA 12 MIESIĘCY.

Moja ogólna ocena:

Szansa na dotacje: 65%

Okres od złożenia wniosku do otrzymania pieniążków: minimum 30 dni


2.    Kolejna forma wsparcia to moim zdaniem Dotacja dla wytrwałych.

Priorytet 6: Rynek pracy otwraty dla wszystkich oraz promocja integracji społecznej

Działanie 6.2: Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Jest to wsparcie w wysokości maksymalnie 40 000 tys. zł. Działania 6.2 są projektami organizacji pozarządowych oraz firm które posiadają osobowość prawną. Do nich należy się zgłaszać z naszym biznes planem. Tutaj nie jest tak prosto się zakwalifikować. Musisz sprawdzić czy spełniasz warunki uczestnictwa w projekcie. Musisz napisać dokładniej biznes plan. PAMIĘTAJ: Co projekt, regulamin jest inny. Nawet, gdy się zakwalifikujesz do projektu to nie masz 100% pewności czy dostaniesz dotację. Po zakwalifikowaniu się obowiązkowo odbywasz szkolenie, które potrwa około 3 miesięcy. Następnie 30% do 70% uczestników dostanie dotację (zależy od projektu). Czyli dopiero po 5 miesiącach możesz dostać pieniążki na rozpoczęcie działalności.

Moja ogólna ocena.

Szanse na dotację: 10%

Okres od złożenia wniosku do otrzymania pieniążków: min 3 miesiące.

Jeśli masz pytania odnośnie regulaminu lub potrzebujesz pomocy przy pisaniu biznes planu to napisz lub zadzwoń do mnie a postaram się Ci pomóc.

 

3.     Działanie 1.1. Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw. (Województwo Lubelskie)

Naprawdę bardzo gorąca dotacja. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo ma krócej niż 2 lata możesz startować w projekcie i starać się:

    • Minimalna wartość wsparcia wynosi 25 tys. PLN.
    • Maksymalna wartość wsparcia wynosi 500 tys. PLN.

Tutaj jednak musisz wypełnić bardzo trudny wniosek. I pamiętaj, że są to pieniądze z dołu na zasadach refundacji poniesionych kosztów. Pokrytych zostanie 70%, a 30% musisz wykazać w biznes planie, że pokryjesz własnymi środkami.

PAMIĘTAJ: Wystarczy mieć firmę zarejestrowaną jeden dzień i możesz startować ze swoim wnioskiem w tym projekcie.

Możesz wziąć dotację z Powiatowego Urzędu Pracy i starać się o środki w działaniu 1.1. Jeśli już skorzystałeś ze środków z Unii Europejskie czyli działanie 6.2 nie możesz się starać w działaniu 1.1

Jeśli masz pytania odnośnie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej pisz a postaram się ci pomóc.

Paweł Antończak

Mail: Pawel.antonczak@gmail.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *