Wprowadzenie

Fragment mojego ebooka “Jak zarobić na kredycie, karcie kredytowej“:

Wprowadzenie

Poniższy poradnik ma na celu przeprowadzić Was przez właściwie krótką ścieżkę, zwaną „zarabianiem/inwestowaniem pieniędzy z karty kredytowej”. Cały ten sposób zarabiania na karcie jest genialny w swojej prostocie.

Co najważniejsze wykorzystując zaprezentowany poniżej przeze mnie sposób nie łamiecie zasad regulaminu korzystania z karty kredytowej, bank nie rozwiąże z Wami umowy o kartę, bo wszystko odbywa się zgodnie z  procedurami.

Na jednym z for internetowych ktoś kiedyś napisał, że oddawanie pieniędzy na nisko oprocentowane (w porównaniu np. do funduszy inwestycyjnych) lokaty czy konta bankowe to dawanie zarabiania bankowi na naszych oszczędnościach, który to bank przeznaczając te środki np. na kredyty, sporo zarabia obracając naszymi pieniędzmi. Tak, jest to prawda, co więcej za każdą złotówkę jaką oddamy np. na lokatę bank może udzielić 10 zł kredytu. Dodając do tego porównanie oprocentowania kredytu i lokaty można łatwo zrozumieć dlaczego bankom tak bardzo zależy na naszych pieniądzach. Dlaczego jednak nie zadać sobie pytania „Czemu ja nie mogę postępować jak bank?”

Ja znalazłem sposób na odwrócenie tej sytuacji – kiedy to my stajemy się „bankiem” i zarabiamy na nie-swoich pieniądzach. Teraz ja jestem „sprite”, a bank „pragnienie”!

Zaproponuję Wam tylko legalne i pewne sposoby na krótkoterminowe zainwestowanie limitu z karty kredytowej, ponieważ przeznaczenie tych pieniędzy na choćby fundusze inwestycyjne jest już hazardem, zaś z oczywistych względów nie polecam inwestować ich w nielegalne interesy. Inteligentny inwestor wie, że pożyczonych pieniędzy się nie ryzykuje.

A zatem zapraszam do lektury…

Co o kartach kredytowych wiedzieć powinieneś

Dlaczego banki tak chętnie wydaja karty kredytowe, skoro można bez nich korzystać bez opłat, mało tego – można dzięki nim zarabiać (co będziesz potrafił dokonać po przeczytaniu tego e-booka) ?
Choć pozornie wydaje się to kiepskim interesem dla banku, tak naprawdę jest to bardzo korzystne źródło dochodów dla każdego banku. Według badań około 30 % posiadaczy kart wykorzystuje w prawidłowy sposób okres bezodsetkowy. Z tego jasno wynika że około 70 % posiadaczy kart płaci oprocentowanie które w niektórych przypadkach wynosi nawet 28 % rocznie! I tu jest złoty interes dla bankowców. Oprocentowanie karty może być 5 razy większe niż kredytu mieszkaniowego! Oczywiście pozostałe 30 % klientów przynosi niewielkie zyski, ale reszta odrabia za nich z nawiązką, popadając w długi przez kartę kredytową, z której nie potrafią umiejętnie korzystać. Badanie nie uwzględnia (przynajmniej na razie, dopóki mój e-book jest mało popularny) tych, którzy dzięki swojej karcie kredytowej zarabiają. Ale nie bez powodu przypuszczam że ich ilość jest rzędu ułamków procenta. Bo czy Ciebie ktoś w szkole uczył jak obchodzić się z finansami? Gwarantuję Ci, że o takich sprawach w szkole nie uczą.

Co zresztą słusznie stwierdza w swoich książkach Robert Kiyosaki. Nawet poświęcił temu zagadnieniu całą jedną książkę – „Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?” (fragment e-booka “Jak zarobić na kredycie, karcie kredytowej“)

Zobacz Spis Treści